Ця травма може спричинити різні ускладнення. Тривалість та способи лікування залежать від обсягу, локалізації та рівня ушкодження.
Щоб діагностувати травму, слід провести рентгенографічне дослідження, рідше КТ або МРТ суглоба. Щоб уникнути небажаних наслідків, потрібно перевезти хворого з переломом до клініки, де йому нададуть повноцінну допомогу.
Кожен із видів переломів – це результат певної травми, тому й супроводжуються власними ознаками. Існують і загальні прояви, що дозволяють визначити наявність перелому.
До них відносяться:
Поява болю та набряку в місці, куди припав удар;
Наявність синців та синців;
Порушення природного становища кінцівки;
Зайва рухливість там, де немає суглоба тощо.
Пошкодження може бути закритим або відкритим. Відкритий перелом являє собою рану з відламками, що видніються. У такому разі потрібно не тільки транспортувати хворого з переломом гомілки, а й надати йому першу правильну допомогу.
Як допомогти потерпілому?
До прибуття лікарської бригади слід надати необхідну допомогу жертві. Спочатку знеболити пошкоджене місце за допомогою будь-якого анальгетика. За наявності кровотечі слід зупинити його, наклавши тугу пов'язку поверх рани. Після чого обробити пошкоджені тканини навколо неї та надійно зафіксувати кінцівку.
Усі процедури повинні відбуватися максимально оперативно, включаючи фіксацію стопи. Найкраще накласти шину, забинтувавши ногу стерильним бинтом.
Правильне транспортування хворого з переломом
Швидка медична допомога для дітей та дорослих допоможе перевезти хворого з переломом, надавши весь комплекс необхідних медичних послуг. Сучасні санітарні автомобілі оснащені спеціальним обладнанням, яке може стати в нагоді під час транспортування. Якісні засоби іммобілізації дозволять дбайливо доставити пацієнта до медустанов, не допустивши ускладнень надалі.
Важливо пам'ятати, що від грамотних дій лікарів під час перевезення залежатиме тривалість відновлення людини та поява можливих ускладнень.